Aktualności

Artykuły

 • Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2018

  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2018

  Uprzejmie informujemy, że wzorem lat ubiegłych Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 19 lutego - 25 lutego 2018 roku „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

  Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

  W Sądzie Rejonowym w Rypinie w okresie od  19 do 23 lutego 2018 r. w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać bezpłatne porady.

  Porady udzielane będą przez Panią Magdalenę Sosnowską -  asystenta sędziego, w godzinach 11.00 do 14.00 w budynku Sądu Rejonowego  w Rypinie, ul. Warszawska 42, pokój nr 29

  Osoba dyżurująca będzie służyć pomocą osobom pokrzywdzonym przestępstwem w skierowaniu ich do właściwych podmiotów udzielających pomocy oraz wyjaśnieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o państwowej kompensacie przysługującej ofiarom niektórych czynów zabronionych (tekst jednolity Dz.U. z 2016.  poz. 325).

   

  Szczegółowe informacje w zakresie praw osób dotkniętych przemocą znajdują się na stronie - http://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl  

 • 29 grudnia kasa sądu nieczynna

  Uprzejmie informujemy, iz w dniu 29 grudnia 2017 roku z uwagi na zakończenie roku budżetowego kasa Sądu Rejonowego będzie nieczynna.

Rejestr zmian dla: Aktualności